Rozmowy Uni(i)Wersalu

Maciejewski zwany Zygą - między historią a intrygą

PDF 

Podczas rozmowy w przytulnej kawiarence  poruszyliśmy z autorem  retro kryminałów o komisarzu Maciejewskim nie tylko kwestie dotyczące przeszłości i zainteresowań Pana M. Wrońskiego oraz szeroko pojętego pisarstwa, ale także tematy dotyczące stricte książek autorstwa lubelskiego pisarza oraz taktyki pisarskiej i sposobu ich powstawania. Oto zapis tej części rozmowy.

Barwny pióropusz ciekawostek

PDF 

Rozmawiałam już i z muzykami, i z nauczycielami, i z aktorami, a tym razem... Tym razem spotkałam się z kimś, kto nie oddziałuje na odbiorcę werbalnie, ale za pomocą literek. Mam nadzieję, że z zainteresowaniem przeczytacie pierwszą część wywiadu z lubelskim pisarzem, autorem retro kryminałów o komisarzu Maciejewskim - Marcinem Wrońskim.

W kleszczach Unii

PDF 

Jak zmieniła się Unia na przestrzeni lat? Czy niektóre „zwyczaje” przetrwały do dzisiaj? Zapraszamy do przeczytania wspomnień jednego z absolwentów naszej szkoły, który ukończył ją kilkanaście lat temu.

Człowiek o dwóch twarzach: od nauczyciela do rockmana

PDF 

Zapraszamy na kolejny uniwersalowy wywiad, tym razem z sorem Andrzejem Kępskim, który niegdyś uczył w naszej szkole, a na początku tego roku szkolnego pojawiał się na zastępstwach. Pan Andrzej Kępski opowiedział naszej redakcji, jak to jest być jednocześnie nauczycielem i pracować w zespole muzycznym.

Po drugiej stronie... szkła - czyli krótka, kawiarniana rozmowa

PDF 

Jak już pisałam, po Lubelskiej Bitwie na Wiedzę jej uczestnicy otrzymali symboliczne upominki, a redaktorki Uni(i)Wersalu dostały zupełnie co innego. Nie podarowano nam biżuterii, nowej pary szpilek, kosmetyków - wyszłyśmy z Centrum Targowo-Wystawienniczego wzbogacone tylko o kilka dodatkowych literek w komórkowym notatniku. To jednak zupełnie wystarczyło, aby teraz udostępnić Wam, Drodzy Czytelnicy, wywiad z człowiekiem, którego fajni określają jako „niesamowitą osobę, rewelacyjnego gitarzystę i mężczyznę o wspaniałym głosie”. Z ogromną satysfakcją publikujemy rezultat półgodzinnej rozmowy z Panem Wojciechem Cugowskim.

Do gory

Copyright © Uni(i)Wersal 2020