Międzyklasowy konkurs mitologiczny

Dnia dziewiątego stycznia 2018 roku w ramach XIV Tygodnia Kultury odbyły się rozgrywki z zakresu mitologii greckiej dla klas pierwszych. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy miał charakter quizu utrzymanego w formule teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Trzej przedstawiciele każdej klasy mierzyli się z łatwiejszymi i trudniejszymi pytaniami sprawdzającymi znajomość „Mitologii” Jana Parandowskiego. W części drugiej konkursu klasy prezentowały scenkę teatralną lub film inspirowane mitami greckimi.

Wszystkie klasy towarzyszyły dopingowały swoich reprezentantów. Całe spotkanie było przepełnione emocjami i dobrą zabawą. Każda klasa walczyła do samego końca, ale drogą eliminacji zostały wyłonione trzy najlepsze zespoły, które wykazały się największą wiedzą, ale i dopisało im szczęście. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1e, drugie 1h, a trzecie 1a.

W kategorii artystycznej uczniowie wykazali niezwykłą kreatywność, pomysłowość i oryginalność. Poziom prezentacji w ocenie jury i widzów był wysoki, Jednak na tle innych klas najbardziej wyróżniły się 1b i 1g, które zajęły pierwsze miejsce. 1b przygotowała profesjonalny spektakl, w którym wszystko było dopięte na ostatni guzik, począwszy od kostiumów, kończąc na scenografii. Dodatkowo wyróżnili się bardzo dobrą grą aktorską i zdolnościami muzycznymi. Specjalnie na potrzeby spektaklu uczennica z tej klasy, Ola Efir skomponowała i napisała pieśń, którą wykonały dziewczęta. Z kolei 1g zaprezentowała bardzo ciekawy i zabawny film o historii Prometeusza. Ta prezentacja bardzo się spodobała całej publiczności. Wszyscy docenili pomysłowość i poczucie humoru. Drugie miejsce zajęła klasa 1a, a trzecie pierwsza 1h.

Całe wydarzenie będziemy pamiętać przez długi czas i wspominać z uśmiechem na twarzy.

 

Zdjęcia: Alicja Sadowska

PDF 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Do gory

Copyright © Uni(i)Wersal 2019