Rozmowy Uni(i)Wersalu

Mężczyzna spod błękitnej gwiazdy

PDF 

Nadszedł czas na kolejny wywiad przeprowadzony przez jedną z redaktorek naszej gazety. Aktor - mężczyzna o niebieskich oczach, który zdecydowanie lubi odcienie błękitu i granatu, co można łatwo  zauważyć, przebywając z aktorem,  na podstawie kolorów ubioru. Towarzyski i kontaktowy miłośnik fotografii, możemy Go śmiało nazwać także żartownisiem. Proszę państwa - mamy przyjemność udostępnić Wam wywiad z Kazimierzem Mazurem - znanym z serialu „Na Wspólnej” czy filmu „Yuma”.

Być albo nie być nauczycielem – oto jest pytanie! cz. I

PDF 

Stawianie jedynek, godzinne sprawdzanie klasówek, odpytywanie uczniów przy tablicy, ściganie ściągających, przygotowanie kolejnej lekcji terroru dla uczniów… Czy to codzienne życie nauczyciela? O różnych aspektach tej pracy opowiada była nauczycielka biologii w III LO – Barbara Jachymek.

"To się porobiło"

PDF 

Pora na długo oczekiwany wywiad z niezwykłą postacią - Jerzym Rogalskim, aktorem Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, znanym także z ról serialowych, takich jak Tosiek z "Plebanii" oraz niezapomniana kreacja porucznika Jaszczuka w "07 zgłoś się". Zapraszamy!

Międzynarodowa Unia

PDF 

Jak dobrze wiecie, w Unii najważniejsza jest nauka, nauka i nauka również. Nauczyciele kładą na to duży nacisk, oczywiście dla naszego dobra. Jednak, jak już kiedyś wspomniałam w którymś z artykułów, naszym mistrzom wpadnie czasem do głowy niesamowity pomysł i łączą naukę z przyjemnością - zdarza im się to coraz częściej. W dniu 20.09 uczniowie naszej szkoły razem z naszymi sąsiadami - uczniami szkoły im. A. i J. Vetterów udali się na wymianę międzynarodową do Niemiec, która trwała do 28.09. Miałam przyjemność przeprowadzić wywiad z uczestniczką tego wyjazdu - Agnieszką Dziduch.

Rozmowa z Martyną Kuchtą - nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego

PDF 

Jesteśmy już po wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Zwyciężyła Martyna Kuchta, uczennica klasy 2f, która w obecnym roku szkolnym obejmie funkcję przewodniczącej Prezydium Samorządu Uczniowskiego. W poniższej rozmowie opowiedziała nam o emocjach, związanych z kampanią, nowych pomysłach i… zrywaniu plakatów swoich konkurentów.

Do gory

Copyright © Uni(i)Wersal 2020