Rozmowy Uni(i)Wersalu

Wywiad z Janem Kwiatkowskim - przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego

PDF 

Rok szkolny dobiega końca, dlatego udałem się na rozmowę z Janem Kwiatkowskim, przewodniczącym naszego Samorządu Uczniowskiego, by podsumować to, czego udało się dokonać w naszej szkole oraz dowiedzieć się, czy faktycznie pochodzi z Nowego Jorku...

The Voice of Unia - rozmowa z Bartkiem Kawałkiem

PDF 

Okazuje się, że Unici mogą pochwalić się nie tylko wiedzą i dobrymi wynikami matur, ale też pięknymi głosami. Każdy szanujący się uczeń III LO wie, że w naszej szkole istnieje Kantylena - wielokrotnie nagradzany chór, w którym popis swoich umiejętności dają wokalnie uzdolnieni nastolatkowie. Ostatnio jednak zrobiło się głośno o tym, że nasi szkolni koledzy prezentują swoje talenty również poza murami Unii i Kantyleną. Jedna z takich osób wystąpiła w bardzo znanym programie muzycznym, a nagranie z jej udziałem, które trafiło na serwis Youtube, ma już blisko dwadzieścia cztery tysiące wejść. O kim mowa? Oczywiście o Bartku Kawałku, który wziął udział w castingu do The Voice of Poland. Postanowiłyśmy porozmawiać z nim i podpytać go o szczegóły.

„Teatr – to ciężka praca…” - rozmowa z Urszulą Pietrzak z Teatru Andersena

PDF 

W lubelskim Teatrze im. H. Ch. Andersena od czterech lat pracuje pani Urszula Pietrzak, która stara się pokazać młodym, pełnym zapału ludziom, właściwą drogę, prowadzącą do spełnienia marzeń aktorskich. Czy na pewno ona od razu ich ukierunkowuje? A może najpierw próbuje młodych adeptów zniechęcić do tego, wbrew pozorom, trudnego zawodu aktora?
Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o samej osobie pani Urszuli Pietrzak oraz jej metodach prowadzenia warsztatów, przeprowadziłam z nią krótką rozmowę. Krótką, lecz na tyle głęboką, by stwierdzić...

Rozmowa z Dyrektorem - o systemie kart dostępu

PDF 
Wiele osób zadaje pytania o to, jak wyglądać będzie system kart, który ma zostać niedługo wprowadzony w naszej szkole. Odpowiedź na kwestie z tym związane znajdziecie poniżej, w rozmowie z dyrektorem Grzegorzem Lechem.

Rozmowa z panem Dyrektorem - o Uni(i)Wersalu i nie tylko

PDF 

W związku z powstaniem pisma Uni(i)Wersal postanowiłem zadać kilka pytań panu Grzegorzowi Lechowi, dyrektorowi III Liceum Ogólnokształcącego.

 

Copyright © Uni(i)Wersal 2020