Strefa Muzy

W rytmie rocka z Profesorem Polakiem

PDF 

Dnia 13.10.2017 roku z okazji Święta Szkoły, po oficjalnej części spotkania i otrzęsinach klas pierwszych odbył się wspaniały koncert zespołu ,,Henryk Polak and his band’’, który trwał około godziny pełnej niezapomnianych wrażeń. Zespół tworzy nasz cudowny nauczyciel języka angielskiego i pasjonat muzyki mgr Henryk Polak razem z grupą innych utalentowanych artystów. Całe spotkanie przebiegło w rytmie polskich i zagranicznych utworów. Można było usłyszeć kultowe piosenki takich zespołów i wykonawców jak Perfect, Red Hot Chili Peppers, Bruno Mars czy Charlie Puth, a utwory, które najbardziej zostały nam w pamięci to ,,Attention”, ,,Locked out of heaven” oraz ,,Can’t stop”. Muzycy grali bardzo profesjonalnie na instrumentach takich jak bas, skrzypce, perkusja, gitara elektryczna i gitara akustyczna. Publiczność tańczyła w rytm muzyki wspaniale spędzając piątkowe popołudnie. Zespół przekazywał pozytywną energię, którą wszyscy odczuwaliśmy. Od pierwszej chwili widać było, że muzyka jest ich pasją i że lubią się nią dzielić z innymi. Jesteśmy im wdzięczni, że poświęcili dla nas swój wolny czas i mamy nadzieję, że będą częściej występować na szkolnych imprezach.


 

{yasig

images/gazeta/2017/strefa_muzy/slubowanie_klas_1/hp1.jpg |
images/gazeta/2017/strefa_muzy/slubowanie_klas_1/hp1m.jpg ||

images/gazeta/2017/strefa_muzy/slubowanie_klas_1/hp2.jpg |
images/gazeta/2017/strefa_muzy/slubowanie_klas_1/hp2m.jpg ||

}

Premiera z piekła rodem

PDF 

Jeszcze nie opadły emocje po czwartkowym koncercie Lucky Strides. Mimo że był to ich pierwszy występ, chłopcy dali z siebie wszystko, a stres i tremę zostawili poza sceną. Z pewnością do  pozytywnej energii, jaką mieli w sobie oraz dobrych nastrojów przyczyniła się liczna publiczność. Dosłownie brakowało miejsca na sali, tak wiele osób ciekawych było brzmienia nowego zespołu - jestem pewna, że  nie zawiedli się.

Nowe dźwięki, nowe twarze

PDF 

Niemałe przygnębienie ogarnęło znaczną część unitów. Powód? To chyba oczywiste - ferie dobiegły końca. Lecz mam dla was coś na pocieszenie. Coś, co może być dla niejednego czytelnika dobrą opcją na rozluźnienie pomiędzy nauką, a nauką. Bomba - dosłownie, wręcz atomowa - pozytywnej energii, której każdy unita potrzebuje szczególnie teraz, podczas depresji spowodowanej nagłym powrotem do szkoły, po tak długiej przerwie od nauki- wiem, wiem, mieliście nadrobić tyle zaległości przez ferie, uczyć się do matury - mi również nie wyszło. Jednak, wracając do tematu...

Spadochron wylądował w Lublinie

PDF 

Mela Koteluk, ze swoją debiutancką płytą „Spadochron”, 6 listopada tego roku zawitała do klubu Dom Kultury w Lublinie. Mela, a właściwie Malwina Koteluk, to 28-letnia wschodząca gwiazda polskiej muzyki. Karierę zaczynała w chórkach u Gaby Kulki i legendarnej grupy Scorpions, z którą wstąpiła w Royal Albert Hall na 80 urodzinach Michaiła Gorbaczowa. W maju 2012 roku wydała swoją pierwszą płytę zawierającą 12 utworów, w tym 11  napisanych w języku polskim, angielska kompozycja zamyka całość. Mela, jak sama przyznaje w wywiadach, bardzo lubi śpiewać po polsku. Pod wpływem takich artystów jak Agnieszka Osiecka, Marek Grechuta, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski czy Jonasz Kofta nauczyła się doceniać wyjątkowość naszego języka ze względu na jego różnorodność i tajemniczości. Poza Melą w zespole występują także Tomek Krawczyk - gitary, Miłosz Wośko -instrumenty klawiszowe, Kornel Jasiński - bas, Robert Rasz - perkusja i Ola Chludek jako jednoosobowy chórek.

Historia Led Zeppelin cz. 2

PDF 

Okres od 1971 do 1976 to Złote Lata dla zespołu. Uwieczniono koncert w Madison Square Garden w Nowym Yorku w 1973 roku (którego fragmenty zostaną wykorzystane w filmie produkcji Led Zeppelin The Song Remains The Same z 1976r.). Wydano album Houses of Holy w 1973 roku, który utrzymuje Zeppelinów na samym szczycie, choć nie dorównuje czwartemu. Znanymi kompozycjami stają się takie utwory, jak The Song Remains The Same, The Rain Song, No Quarter oraz The Ocean. The Ocean szybko stał się hitem i przebojem wbił się na szczyty list przebojów. W 1974 roku otwarto wytwórnię zespołu - Swan Song oraz wydano dwupłytowy album Physical Graffiti.

Copyright © Uni(i)Wersal 2020