Redakcja

Pomysłodawcą naszego pisma jest Pan Dyrektor Grzegorz Lech. Pomysł na nazwę gazetki zrodził się w głowie Ignacego Bojarskiego. Na jednej z lekcji języka polskiego nagle go olśniło i zaproponował nazwę – Uni(i)Wersal. Redakcję gazetki tworzymy my - uczniowie klasy 2c.

Chcemy być reportażystami życia Unii, notować wszystko to, co ważne dla niej, ale dla środowiska lokalnego. Chcemy propagować kulturę wysoką, kulturę słowa i dobry smak...

Obecna redakcja

Obecna redakcja

Michał Oleksa

Redaktor naczelny Uni(i)wersalu. Rodowity lublinianin, humanista, bloger, z zamiłowania fotograf. Od ponad czterech lat prowadzi bloga Kultura według Michała. Miłośnik dobrego kina, herbaty, fantastyki we wszelkiej postaci oraz starego rocka.

Tymoteusz Soćko

Miłośnik sportu. W szczególności żużla, piłki nożnej i koszykówki. Uwielbia rocka, głównie Kult, Lao Che i Deep Purple.

Michalina Ostrowska

Pomocna, robiąca wszystko na ostatnią chwilę dziewczyna. W wolnej chwili lubi siąść pod kocem z kubkiem gorącej kawy lub herbaty i poczytać dobrą książkę. Często swoje obowiązki woli zastąpić rozmową z innymi czekając przy piekarniku na słodkie niespodzianki. Jako fanatyczka sportów wodnych z chęcią wybiera się na rejsy jachtami z najbliższymi.

Karolina Ryba

Staram się patrzeć na świat przez różowe okulary. Z natury jestem nieśmiała, ale pisanie pozwala mi o tym zapomnieć. Dzięki niemu mogę choć na chwilę odciąć się od świata i w pełni wyrazić siebie. Jest jeszcze muzyka, bez której nie wyobrażam sobie życia. Kiedy mam gorszy dzień po prostu włączam radio i wypełniam pokój mocnym gitarowym brzmieniem...

Natalia Boguta

Nie lubię pisać o sobie. Znajomi twierdzą, że jestem roztrzepana, trochę chaotyczna, a bałagan wokół mnie powstaje aż za łatwo.  Nie potwierdzam, nie zaprzeczam, ale wiem, że jeśli postawię sobie cel, staram się jak mogę, by go osiągnąć. Interesuję się sportem (w szczególności siatkówką i piłką ręczną), fotografią (można znaleźć mnie na meczach MKSu Lublin z aparatem w ręku) i literaturą (w szczególności – fantastyka, „Wiedźmin”!). Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, moich dwóch psów i czekolady.

Dominika Łacek - Znajomi uważają mnie za równie ambitną, co nieuporządkowaną. W sumie trudno mi się z nimi nie zgodzić. Już od ośmiu lat jestem miłośniczką tańca (głównie hip-hop i modern jazz). Tańcząc mogę wyrazić siebie, a także pozbyć się wszelkich zmartwień. Jak można się domyślić, muzyka towarzyszy mi praktycznie na każdym kroku, głównie R&B, jazz, hip-hop i rock. Pasjonuję się również pisaniem opowiadań i artykułów (czasem nawet nieco kontrowersyjnych), psychologią oraz kulturą Japonii (nie stronię od mang). Nie pogardzę też dobrą książką lub filmem.

Karol Jodłowski

Natalia Kłapeć - Nienawidząca rutyny dziewczyna. Lubi czytać i jeść, szczególnie pizze. Za parę lat będzie sławna i bogata, lub będzie rozdawała kupony do MacDonalda. Chce mieć kangura.

Redakcja Uni(i)Wersalu w latach 2013/2014

Brajan Bednarczyk

Jednogłośnie wybrany redaktorem naczelnym gazetki, jego zaangażowanie i pozytywne nastawienie motywuje resztę zespołu do pracy. Amator różnorodnych sportów, o czym chce pisać do „Uni(i)Wersalu”. Jak przyznaje, nienawidzi czytać (dotychczas przeczytane 3 książki), ale nie pogardzi dobrym filmem – jednym z jego ulubionych jest „Dyktator”.
Czasem lubi pobrzdąkać na akustyku, a słucha głównie heavy metalu (Metallica). Postaci, które szczególnie go inspirują to członkowie zespołu Metallica i Ayrton Senna.

Paulina Basiak

Sama siebie określa jako roztrzepaną, zwariowaną optymistkę, której wszędzie pełno. Dlatego postanowiła wtrącić swoje „trzy grosze” również do naszej redakcji. Spytana o to, czym chciałaby się zajmować w gazetce, stwierdziła: „Mogę być od wszystkiego, oby dużo się działo!” Paula interesuje się literaturą, lubi pisać i czytać dobre książki - w szczególności Harlana Cobena i Stephena Kinga; jeśli zaś chodzi o  filmy, to najczęściej wybiera thrillery albo dramaty, chociaż nie pogardzi też dobrym filmem akcji. Jako ulubiony rodzaj muzyki wskazuje rock – według niej najlepiej oddaje emocje. Paulina uwielbia zgłębiać ludzkie charaktery, a w przyszłości chce studiować resocjalizację. Na pytanie jak spędza czas wolny odpowiada: „czas wolny? a Unitom w ogóle coś takiego przysługuje?”.  W życiu kieruje się dewizą: „Swoim uśmiechem możesz poprawić uśmiech komuś innemu”.

Katarzyna Zygo

Zawsze uśmiechnięta miłośniczka fotografii, filmów akcji i dramatów. W gazetce będzie specjalistką od wywiadów i fotoreportaży. Chętnie śpiewa, aktualnie zasila szeregi szkolnego chóru „Kantylena”. Twierdzi, że lubi słuchać każdej muzyki, oprócz metalu.
Katarzyna Jachymek

Rozmarzona, zakochana w zachodach słońca romantyczka. Wolny czas spędza na wędrówkach w górach lub czytaniu dobrych książek. Uwielbia śpiewać i grać na gitarze. Znajomi twierdzą, że „pieje sopranem nr 2”. Często zamyśla się przy filiżance smacznej herbaty lub patrząc w płomienie harcerskiego ogniska.
Miłośniczka szukania ciekawych cytatów i poezji śpiewanej. W gazetce będzie zajmować się wszystkim, co związane z kulturą.
Piotr Trochymiuk

Piotrek na pytanie o hobby odpowiedział: sport, sport i sport. Tajemnicza z niego osoba – całą resztę zachował dla siebie.
W Uni(i)Wersalu, wraz z Brajanem, będą ekspertami od sportu.

Joanna Kurębska

Przyjacielska i zaradna dziewczyna, która lubi jasne sytuacje. Interesuje się teatrem, kabaretem i sportem – tak spędza większość swojego czasu wolnego: pływa, jeździ na rolkach, czyta książki o tematyce kryminalnej, spotyka się ze znajomymi oraz obowiązkowo przynajmniej dwa razy w miesiącu zasiada na widowni któregoś z teatrów. Asia lubi bawić i rozśmieszać ludzi, a jej motto to: „Najbardziej straconym dla człowieka jest dzień, w którym się nie śmiał”.

Jakub Balawejder

Przez znajomych nazywany „Vader”, optymista z natury, który potrafi bez przerwy rozmawiać o muzyce heavy metalowej, rockowej oraz o postaci Stanisława Lema (w chwili nudy poleca do czytania wywiady z nim i jego felietony). Kuba lubi przebywać z ludźmi, choć ceni sobie także samotność. Pisze wiersze, opowiadania sc-fi i fantasy. Poza tym czas wolny spędza na czytaniu książek, graniu na gitarze, słuchaniu muzyki i spotykaniu się ze znajomymi. Jego mottem są słowa Wojciecha Waglewskiego: „Jeszcze wszystko będzie możliwe”.

Wiktoria Sas

Zmienna, ciekawa świata marzycielka i idealistka. Jej hobby to podróżowanie, a marzy o wycieczce do Nowego Jorku. Jako inne zainteresowania wymienia też książki, teatr i kino. Z chęcią słucha muzyki alternatywnej, w szczególności takich takich zespołów jak Florence & The Machine, Muse, Coldplay, The Doors, Alt-J,Nouvelle Vague Mela Koteluk. Kiedy w domu nie ma nikogo oprócz niej najlepsze kawałki usłyszycie z pewnością nawet z ulicy. W redakcji podoba jej się możliwość dzielenia się swoimi przeżyciami z innymi. Chce zajmować się wszystkim, co związane z kulturą i muzyką. Jako ulubioną złotą myśl wskazuje cytat Jima Morrisona: „Nie jestem szalony, interesuje mnie wolność”.

PDF 

Do gory

Copyright © Uni(i)Wersal 2017