Przesłuchanie II

Nasze Uni(i)Wersalowe policjantki ujęły kolejnego podejrzanego! Pewnego dnia, w gabinecie sprytnie ukrytym za Maximusami, wreszcie udało im się schwytać wicedyrektora Prusa. Jaki zarzut mu postawiono? Czy oskarżony przyznał się do winy? Przekonajcie się sami!

 

 

 

 

 

 

 

 

W03- Wydział Śledczy P&K

Komenda Policji Unickiej

Sprawa II

Więzień WF1

oskarżenie: współudział w kierowaniu grupą podejrzanych o zbyt dobre nauczanie

oskarżony:

dane: Wicedyrektor Adam Prus

specjalizacja: wychowanie fizyczne

hobby: sport, gotowanie, majsterkowanie, modelarstwo i muzyka

  • Jest Pan oskarżony o współudział w kierowaniu grupą podejrzanych o zbyt dobre nauczanie. Czy przyznaje się Pan do winy?

Tak, przyznaję się.

Czy pochodzi Pan z Lublina?

Nie, pochodzę z Niedrzwicy i tam spędziłem większość życia.

Gdzie Pan się kształcił?

W trudnych czasach transformacji zdecydowałem się na technikum gastronomiczne z pasji do gotowania, a następnie na AWF  z pasji do sportu. W późniejszym okresie ukończyłem również: zarządzanie i marketing na Politechnice Lubelskiej oraz polsko-amerykańskie podyplomowe studia menedżerskie – Master of Business Administration na Politechnice Lubelskiej..

Dlaczego wybrał Pan Unię na szerzenie swojej działalności?

Moja droga do Unii była kręta i może trudno w to uwierzyć, ale jestem tu dopiero od 6 lat. Unię wybrałem głównie dlatego, że z ambitną młodzieżą, a z taką tutaj pracujemy, można ciągle szukać nowych wyzwań dla siebie.

Dlaczego zajmuje się Pan tą działaśnością?

Praca w szkole, z młodzieżą, daje mi dużą satysfakcję. Kiedyś powiedziałem sobie, że jak wstanę rano i nie będzie mi się chciało iść do tej „roboty”, będzie to znak, że należy ją zmienić – jak do tej pory jeszcze takiego poranka nie miałem.

Czy gdyby miał Pan teraz wybór, poszedłby Pan tą samą drogą?

Myślę, że tak, aczkolwiek trudno gdybać i prawdę mówiąc nie mam dziś wpływu na decyzje, jakie podjąłem w przeszłości.

Czy próbuje Pan wywierać wpływ na młodzież?

Jeśli uważacie że tak, to przepraszam. Nigdy nie byłem pokornym uczniem i zdaję sobie sprawę z tego, że zbytnie ingerowanie w rozwój młodego człowieka nie przynosi pozytywnych skutków. Każdy z nas musiał w życiu metodą prób i błędów dojść do miejsca, w którym znajduje się obecnej chwili.

Czy młodzież ulega Pana wpływom?

Trudno mi ocenić, to pytanie należałoby raczej zadać uczniom.

Jakie korzyści czerpie Pan ze współpracy z młodzieżą?

Przebywanie w środowisku ludzi młodych  pozwala mi ciągle czuć się młodo i mimo tego, że z racji swoich obowiązków coraz mniej czasu spędzam z uczniami, nie zmienia to faktu, że lubię z Wami spędzać czas, rozmawiać. To naprawdę wzbogaca.

Jak młodzież zmienia się na przestrzeni lat? Jest łatwiej czy trudniej na nią wpłynąć?

Młodzież się zmienia, to fakt, ale my też się zmieniamy. Nie chciałbym stawiać się w roli sędziego i oceniać jak się zmieniacie, czy to jest korzystne dla Was. Sami musicie spróbować odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Czy jest Pan zadowolony z wyników swojej działalności?

Zdecydowanie tak.

WINNY

PDF 

Do gory

Copyright © Uni(i)Wersal 2022