Uni(i)Wersal poleca!

„Wszyscy mamy tajemnice”

PDF 

„Wszyscy mamy tajemnice” a także szansę, żeby lepiej poznać otaczający nas świat.

Książkę „Wszyscy mamy tajemnice” otrzymałam od przyjaciółki jako prezent urodzinowy, z pewnością jeden z najbardziej trafnych. Jest to dziesiąty tom z cyklu kryminałów o przygodach Myrona Bolitara. Autorem powieści jest Harlan Coben – wyjątkowo popularny amerykański pisarz, który otrzymał trzy najbardziej prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej, w tym najważniejszą – Edgar Poe Award.

„Sen nocy letniej” - Teatralna komedia czy tani kabaret?

PDF 

https://ewejsciowki.pl/lublin/teatry/teatr-im-juliusza-osterwy,20/sen-nocy-letniej,244?eventId=97174Artur Tyszkiewicz, dyrektor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, na nowo opowiada historię z XVI-wiecznego dramatu. Czy reżyser nadał komedii świeży, nowoczesny charakter? Z pewnością taki był zamysł Tyszkiewicza. Ale czy zyskał, wprowadzając tani humor do literackiej wersji utworu Mistrza ze Stratfordu?

Recenzja książki Wojciecha Drewniaka ,,Historia bez cenzury''

PDF 

Zgodnie z obietnicą publikujemy. Przed państwem recenzja która zajęła I miejsce w szkolnym konkursie na recenzję książki. Zachęcamy do zapoznania się także z innymi pracami udostępnianymi w kolejnych postach. 

Nudzi Cię dzisiejszy sposób przekazywania wiedzy z historii? Skoro nasze życie współcześnie jest ciekawe, pełne różnych wydarzeń to życie ludzi w przeszłości też musiało być emocjonujące, pełne wrażeń. Nie lubisz ciągłego powtarzania materiału z podręczników do historii? Same daty i bezbarwnie podawane fakty?!

W takim razie mamy coś dla ciebie!

Historia bez cenzury Wojciecha Drewniaka to doskonała dawka wiedzy historycznej okraszona humorem, przedstawiona językiem typowym dla młodego człowieka - prostym, klarownym, czasem nawet potocznym, przeplatanym niekiedy przekleństwami, co może niektórych razić. Ale kto dziś czasem nie przeklnie? Zakładam, że w dawnych czasach też wyrażano swoje emocje, używając mniej lub bardziej niecenzuralnych słów.

Autor w dziesięciu rozdziałach opisuje życie kilku władców Polski, charakteryzując ich życiorysy nie tylko poprzez wskazanie ważnych wydarzeń z ich życia, ale także relacji rodzinnych, ulubionych potraw, rozlicznych romansów, sposobu spędzania wolnego czasu na przyjęciach, turniejach, polowaniach. Widzimy w nich ludzi, a nie tylko wielkie postacie historyczne. Prezentowana pozycja jest uzupełnieniem treści przekazywanych przez Wojciecha Drewniaka za pośrednictwem kanału na YouTube o tym samym tytule. Autor prezentuje tam fakty i postacie historyczne w fascynujący sposób. Dzięki prowadzonej z zaangażowaniem narracji, możemy poczuć atmosferę prezentowanych czasów.

Wracając do książki, podkreślę, że rzetelnie zaprezentowana jest w niej warstwa merytoryczna, a okraszenie jej faktami z życia codziennego, przedstawionymi w zabawny sposób powoduje, że treść zapada w pamięć. Bardzo intrygujące tytuły rozdziałów, przykuwają uwagę i zachęcają do sięgnięcia po tę pozycję.
Z pełnym przekonaniem namawiam do przeczytania tej książki jak i kolejnego tomu Historii bez cenzury z 2017 roku o polskich koksach.

Autor: Bartosz Ganczar, klasa Ie

Do gory

Copyright © Uni(i)Wersal 2021