Rozmowy Uni(i)Wersalu

Mężczyzna spod błękitnej gwiazdy

PDF 

Nadszedł czas na kolejny wywiad przeprowadzony przez jedną z redaktorek naszej gazety. Aktor - mężczyzna o niebieskich oczach, który zdecydowanie lubi odcienie błękitu i granatu, co można łatwo  zauważyć, przebywając z aktorem,  na podstawie kolorów ubioru. Towarzyski i kontaktowy miłośnik fotografii, możemy Go śmiało nazwać także żartownisiem. Proszę państwa - mamy przyjemność udostępnić Wam wywiad z Kazimierzem Mazurem - znanym z serialu „Na Wspólnej” czy filmu „Yuma”.

Być albo nie być nauczycielem – oto jest pytanie! cz. I

PDF 

Stawianie jedynek, godzinne sprawdzanie klasówek, odpytywanie uczniów przy tablicy, ściganie ściągających, przygotowanie kolejnej lekcji terroru dla uczniów… Czy to codzienne życie nauczyciela? O różnych aspektach tej pracy opowiada była nauczycielka biologii w III LO – Barbara Jachymek.

"To się porobiło"

PDF 

Pora na długo oczekiwany wywiad z niezwykłą postacią - Jerzym Rogalskim, aktorem Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, znanym także z ról serialowych, takich jak Tosiek z "Plebanii" oraz niezapomniana kreacja porucznika Jaszczuka w "07 zgłoś się". Zapraszamy!

Międzynarodowa Unia

PDF 

Jak dobrze wiecie, w Unii najważniejsza jest nauka, nauka i nauka również. Nauczyciele kładą na to duży nacisk, oczywiście dla naszego dobra. Jednak, jak już kiedyś wspomniałam w którymś z artykułów, naszym mistrzom wpadnie czasem do głowy niesamowity pomysł i łączą naukę z przyjemnością - zdarza im się to coraz częściej. W dniu 20.09 uczniowie naszej szkoły razem z naszymi sąsiadami - uczniami szkoły im. A. i J. Vetterów udali się na wymianę międzynarodową do Niemiec, która trwała do 28.09. Miałam przyjemność przeprowadzić wywiad z uczestniczką tego wyjazdu - Agnieszką Dziduch.

Rozmowa z Martyną Kuchtą - nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego

PDF 

Jesteśmy już po wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Zwyciężyła Martyna Kuchta, uczennica klasy 2f, która w obecnym roku szkolnym obejmie funkcję przewodniczącej Prezydium Samorządu Uczniowskiego. W poniższej rozmowie opowiedziała nam o emocjach, związanych z kampanią, nowych pomysłach i… zrywaniu plakatów swoich konkurentów.

Wywiad z Janem Kwiatkowskim - przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego

PDF 

Rok szkolny dobiega końca, dlatego udałem się na rozmowę z Janem Kwiatkowskim, przewodniczącym naszego Samorządu Uczniowskiego, by podsumować to, czego udało się dokonać w naszej szkole oraz dowiedzieć się, czy faktycznie pochodzi z Nowego Jorku...

The Voice of Unia - rozmowa z Bartkiem Kawałkiem

PDF 

Okazuje się, że Unici mogą pochwalić się nie tylko wiedzą i dobrymi wynikami matur, ale też pięknymi głosami. Każdy szanujący się uczeń III LO wie, że w naszej szkole istnieje Kantylena - wielokrotnie nagradzany chór, w którym popis swoich umiejętności dają wokalnie uzdolnieni nastolatkowie. Ostatnio jednak zrobiło się głośno o tym, że nasi szkolni koledzy prezentują swoje talenty również poza murami Unii i Kantyleną. Jedna z takich osób wystąpiła w bardzo znanym programie muzycznym, a nagranie z jej udziałem, które trafiło na serwis Youtube, ma już blisko dwadzieścia cztery tysiące wejść. O kim mowa? Oczywiście o Bartku Kawałku, który wziął udział w castingu do The Voice of Poland. Postanowiłyśmy porozmawiać z nim i podpytać go o szczegóły.

„Teatr – to ciężka praca…” - rozmowa z Urszulą Pietrzak z Teatru Andersena

PDF 

W lubelskim Teatrze im. H. Ch. Andersena od czterech lat pracuje pani Urszula Pietrzak, która stara się pokazać młodym, pełnym zapału ludziom, właściwą drogę, prowadzącą do spełnienia marzeń aktorskich. Czy na pewno ona od razu ich ukierunkowuje? A może najpierw próbuje młodych adeptów zniechęcić do tego, wbrew pozorom, trudnego zawodu aktora?
Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o samej osobie pani Urszuli Pietrzak oraz jej metodach prowadzenia warsztatów, przeprowadziłam z nią krótką rozmowę. Krótką, lecz na tyle głęboką, by stwierdzić...

Rozmowa z Dyrektorem - o systemie kart dostępu

PDF 
Wiele osób zadaje pytania o to, jak wyglądać będzie system kart, który ma zostać niedługo wprowadzony w naszej szkole. Odpowiedź na kwestie z tym związane znajdziecie poniżej, w rozmowie z dyrektorem Grzegorzem Lechem.

Rozmowa z panem Dyrektorem - o Uni(i)Wersalu i nie tylko

PDF 

W związku z powstaniem pisma Uni(i)Wersal postanowiłem zadać kilka pytań panu Grzegorzowi Lechowi, dyrektorowi III Liceum Ogólnokształcącego.

 

Copyright © Uni(i)Wersal 2020