Rozmowy Uni(i)Wersalu

„Jedni pracują fizycznie jak DeNiro a inni bardziej psychologicznie jak Al Pacino”- o swoim doświadczeniu w pracy aktorskiej Mariusz Ostrowski

PDF 

Zapraszamy na kolejny wywiad! Tym razem aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi opowiedział nam m.in. o tym, jak to jest wcielić się w postać Freddiego Mercurego.

Być albo nie być nauczycielem - oto jest pytanie! cz. III

PDF 

To ostatnia już część wspomnień byłej nauczycielki biologii w Unii – Barbary Jachymek. Na koniec dowiecie się o współpracy wśród nauczycieli, najlepszych zapamiętanych chwilach z pracy w szkole oraz o tym, co można było zrobić, by przełożyć klasówkę – nie czekamy – czytamy!

Unia we wspomnieniach Agaty Góral - aktorki Teatru Studio w Warszawie

PDF 

Rozmów nigdy za mało! Kolejną naszą „ofiarą” jest Agata Góral, absolwentka naszego liceum. Sprawdźcie jak wspomina i ocenia te kilka lat spędzonych w Unii. Serdecznie zapraszamy!

„Sami sobie łamiemy kręgosłup” – o blaskach i cieniach aktorstwa Przemysław Stippa

PDF 

Nadszedł czas na kolejny wywiad... Dla naszych unitek nie ma rzeczy niemożliwych! Serdecznie zapraszamy na wywiad z Panem Przemysławem Stippą prosto zza kulis Teatru Narodowego w Warszawie.

Być albo nie być nauczycielem - oto jest pytanie! cz. II

PDF 

Nauczyć odpowiedzialności

Pytasz o cel pracy nauczyciela… Dla mnie najważniejsze zawsze było, by młody rozwijający się człowiek potrafił ponieść konsekwencje swoich czynów, by czuł się odpowiedzialny za to, co robi. Raz, na godzinie wychowawczej, przytrafiła się sytuacja, która kompletnie wytrąciła mnie z równowagi. Tym razem stwierdziłam: „Nie będzie kazań, róbcie co chcecie!”. Na to jeden z uczniów odpowiedział: „Niech Pani mówi, czasami Pani coś mądrze powie”. Takie podsumowanie pracy wychowawczej w klasie…

Do gory

Copyright © Uni(i)Wersal 2020