Z życia Unii

Spotkanie z "Żołnierzami wyklętymi" - inne spojrzenie

PDF 

1 marca - jak w każdy poranek, wszyscy uczniowie wybierają się do szkoły (a przynajmniej Ci, którzy nie znaleźli żadnej wymówki, aby zostać w domu). Wsiadają do autobusów, tłok, pełno ludzi, to normalne, w końcu mamy godzinę siódmą rano. Jednak coś przykuwa uwagę i zastanawia niejednego z nas- staruszkowie w wojskowych mundurach podążający gdzieś w pośpiechu, co się dzieje? Dzisiaj mamy jakieś święto? Przecież jest marzec, żadne Odzyskanie Niepodległości, Konstytucja, do Dnia Kobiet jeszcze tydzień... nie, raczej na pewno nie chodzi o Dzień Kobiet.

Żołnierze zaklęci w autorytety

PDF 

6 marca 2013 roku wewnątrz unickich murów rozległo się rytmiczne postukiwanie. Trzej umundurowani mężczyźni o sylwetkach wyrażających niezwykłą godność i honor wkroczyli na schody. Tuż za nimi podążała drobna kobieta, z której oczu biła zaciętość i upór. Czyżby znowu zapanował stan wojenny? Nie, to „Żołnierze Wyklęci” przybyli do III LO, żeby wypełnić kolejną życiową misję - uświadomić Unitom, że walka o Polskę jeszcze nie dobiegła końca, że nasze pokolenie również ma do czego dążyć.

Wywiad z panem Wojciechem Jastrzębskim

PDF 

Poniżej wywiad z profesorem Wojciechem Jastrzębskim na temat Halloween oraz... jego przebrania z okazji tegoż święta.

Ludzie wielcy nie przez wiedzę... lecz przez serce.

PDF 

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”...

Prawdziwe twarze Unitów, czyli Halloween Day in Unia!

PDF 

31 października - czysto teoretycznie: dzień, jak co dzień. Jego przebiegu nie można jednak nazwać pospolitym, typowym, czy zwyczajnym, patrząc na ludzi z naszej szkoły. Jak co roku podtrzymaliśmy szkolną tradycję i świętowaliśmy Halloween. Cóż, jako uczniowie tej szkoły powinniśmy być już przyzwyczajeni do wszelkich dziwnych i niecodziennych sytuacji, jednak Unia zaskakuje bez ustanku!

Zemsta doskonała, czyli otrzęsiny w Unii

PDF 

 

Po części oficjalnej pierwszoklasiści przeszli otrzęsiny przygotowane przez klasę 2F. Emocje były różne, na twarzach pojawiały się zarówno uśmiechy jak i przerażenie. Szkoła zmieniła się nie do poznania!

Do gory

Copyright © Uni(i)Wersal 2021